درحال بارگذاری

گروه: سیاست/ایران شناسه: ۹۶۱۸۹۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۳۹ : ۰۹ بازدید: ۳۵۰۲دیدگاه: ۰

سخنی با رییس جمهور منتخب پیروز ملت

سخنی با رییس جمهور منتخب پیروز ملت وزارت کشور روز شنبه 16 تیر ماه سال جاری مسعود پزشکیان را با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رأی که توانست رأی اعتماد ۵۳.۶ درصد از رای‌دهندگان را از آن خود کند پیروز دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد. لازم به ذکر است مجموع آرای اخذ شده در کل شعب داخل و خارج از کشور ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ است و سعید جلیلی نیز با ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رأی، توانست ۴۴ درصد از آرا را به خود اختصاص دهد.

پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، وزارت کشور روز شنبه 16 تیر ماه سال جاری مسعود پزشکیان را با ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رأی که توانست رأی اعتماد ۵۳.۶ درصد از رای‌دهندگان را از آن خود کند پیروز دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.
 لازم به ذکر است  مجموع آرای اخذ شده در کل شعب داخل و خارج از کشور ۳۰ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۱۵۷ است و سعید جلیلی نیز با ۱۳ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۱۷۹ رأی، توانست ۴۴ درصد از آرا را به خود اختصاص دهد. این به آن معنا است که مسعود پزشکیان، نماینده کهنه کار مجلس و وزیر سابق بهداشت، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایران توانست بر سعید جلیلی، مذاکره کننده سابق هسته ای  که رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر داشتند، پیروز شود و به عنوان نهمین رییس جمهور، کلید پاستور را دریافت نماید و بر مسند ریاست جمهوری نظام اسلامی ایران تکه زند تا به وعده ها و تعهداتی که به مردم داده است عمل نماید.
نگارنده این یادداشت ضمن آن که این پیروزی را صمیمانه به ایشان و مردم عزیز ایران تبریک و تهنیت می‌گوید و برای ایشان آرزوی توفیق می نماید، نکاتی و مطالبی را به محضر رییس جمهور منتخب یادآور می‌شود:


1- بنابر پیام مقام معظم رهبری که به مناسبت برگزاری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صادر گردید؛  شایسته است رفتارهای رقابتی انتخابات به هنجارهای رفاقتی تبدیل شود و همه برای آبادانی مادی و معنوی کشور تلاش کنند.
2- پایان رقابت‌ها، آغاز همکاری‌ها در همه سطوح بین مردم و دولت است و این مهم با کابینه قوی و کارآمد شکل خواهد گرفت که قطعا رییس جمهور منتخب به این موضوع که از دغدغه های خود ایشان نیز می باشد اهتمام ویژه خواهند داشت.
3- مردم همیشه در صحنه با درک عمیق خود، بر اهمیت سرنوشت ساز مشارکت در انتخابات واقف بوده  و با حضور گسترده در پای صندوق‌های رأی؛ اولا توطئه دشمنان شکست خورده انقلاب اسلامی را خنثی نمودند، ثانیا بلندگوها و بنگاه‌های دروغ‌پراکنی استکبار غرب و متحدانش را که بر طبل تحریم انتخابات می کوبیدند، ناامید ساختند و مشتی محکم بر دهان یاوه گوی ایشان زدند و ثالثا حضور گسترده و معجزه گر مردم، نقش و تأثیر بسزایی در اقتدار و امنیت ملی کشورایفا نمود وقطعا رییس جمهور منتخب با گام بر داشتن در این مسیر می تواندبا بهره گیری از ظرفیت ها، استعدادها، فرصت هایی را ایجاد نماید تا عمده مشکلات مردم و کشور حل شود.
4- مردم آمدند، کار مهم خود را انجام دادند، با مشارکت مسئولانه پای به عرصه گذاشتند تا هم استیفای حقوق خود را طلب نمایند و هم تکلیف ملی و دینی خود را بجا آورده باشند و اکنون نوبت رییس جمهور منتخب است که با ایجاد فضای همدلی، حرف‌ها و وعده‌هایی که در دوران مناظره زده اند، عمل نمایند تا بتوانند مشکلات عدیده‌ای که در کشور وجود دارد به‌ویژه مسئله معیشت و اقتصاد، بهداشت و درمان، همچنین گرانی، مسکن، بیکاری، ازدواج، تورم و تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی و مسائل فرهنگی و اجتماعی برطرف شود.
5- رییس جمهور منتخب به عنوان نهمین رییس جمهور و سکاندار دولت چهاردهم  و قوه مجریه،  وظیفه خطیر و بسیار سنگینی برعهده دارد و از او انتظار می رود با مجاهدت و توکل برخدا در تمام حوزه ها و عرصه های اقتصادی( معیشتی، رفاهی) سیاسی( داخلی، منطقه ای و بین المللی)، فرهنگی،  اجتماعی، کارنامه درخشانی را از خود برجای گذارد تا هم گره از مشکلات داخلی و بین المللی کشور باز کند و هم در امور مهم و جاری زندگی مردم، گشایش حاصل شود آن هم مردمی که همیشه حماسه آفریدند و اقتدارنظام جمهوری اسلامی را به رخ دشمنان و بد خواهان بی خاصیت بی ریشه کشیده و عملیات روانی علیه ایران را نیز خنثی نموده اند.
درود بر این مردم قدرشناس ووظیفه شناس که همیشه با وجود دلخوریی ها وانتقادات درحساس ترین زمان ها وارد صحنه شده و تمام توطئه های خائنانه دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب اسلامی را در پروژه های عدیده از جمله پروژه عظیم «جنگ ترکیبی» در چندسال اخیر شکست داده و با سربلندی، غرور و اقتدار از آزمون بیرون آمده اند.
6- رییس جمهور منتخب؛ رییس جمهور همه ایران براساس قانون  و در چارچوب قانون است و همه باید او را در طی 4 سال که سکاندار قوه مجریه می شود حرمت نهاده  یاری و مدد رسانیم تا ان‌شاءالله شاهد اعتلای جایگاه ایران، بهبود اقتصاد و رفاه و معیشت مردم، شکستن تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران با به سرانجام رساندن برجام و همچنین پیشرفت و توسعه کشور در همه عرصه‌های  باشیم.

 

دکتر اسدالله افشار
 

دکتر اسدالله افشار

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/96189کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکورفروشگاه طبیب