درحال بارگذاری

گروه: سیاست/ایران شناسه: ۹۶۳۱۵۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۴۸ : ۱۸ بازدید: ۵۹۱۸دیدگاه: ۰

رییس جمهور نهم را با آرامش یاری دهیم

رییس جمهور نهم را با آرامش یاری دهیم اکنون دوران رقابت تمام شده و باید فصل همدلی را آغاز نماییم و ضروریست در این خصوص اصول گرایان و اصلاح طالبان افراطی با عقلانیت و هوشمندی به رئیس جمهور منتخب کمک کنند تا ایشان بتواند با اولویت بندی از مسایل و مشکلات به تمشیت امور وعده داده شده خود بپردازد و این کشتی پرتلاطم را با تمام بحران‌ها و چالش‌ها به ساحل مقصود برساند.

پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باحضور بیش از30 میلیونی مردم درپای صندوق‌های رأی با مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت پرشور برگزار و  اقتدار و ثبات نظام اسلامی را به نمایش گذاشت و ثابت کرد مهندسی انتخابات به نفع یکی از نامزدها دروغی بیش نبوده و سرانجام  پس از حدود۵۰ روز پر التهاب ایام تبلیغات و مناظره ها، دکترپزشکیان  با بیش از ۱۶میلیون رأی، به عنوان رییس جمهور منتخب مردم راهی پاستور و کاخ ریاست جمهوری شدند.

اکنون دوران رقابت تمام شده و باید فصل همدلی را آغاز نماییم و ضروریست در این خصوص اصول گرایان و اصلاح طالبان افراطی با عقلانیت و هوشمندی  به رئیس جمهور منتخب کمک کنند تا ایشان بتواند با اولویت بندی از مسایل و مشکلات به تمشیت امور وعده داده شده خود بپردازد و این کشتی پرتلاطم را با تمام بحران‌ها و چالش‌ها به ساحل مقصود برساند.

 اگر خدا ناکرده دو جناح مطرح کشور از کمک به رییس جمهور منتخب دریغ ورزند و با خباثت به دنبال منافع حزب و جناح خود باشند و منافع ملی کشور را نبینند و توقعات و انتظارات را بی دلیل در جامعه بالا برند و آرامش را از مردم سلب نمایند و باعث یاس و ناامیدی آنان شوند، گناهی نابخشودنی مرتکب شده که باید نسبت به آن در پیشگاه خدا و مردم پاسخگو باشند.

به تعبیر یکی از همکاران مطبوعاتی و نویسنده ارجمند عزیزم که به وی از گذشته ارادت داشته و دارم؛ رئیس جمهور نهم، «سوپرمن» نبوده و نیست و نباید او را ناجی حل همه مشکلات بجامانده سی ساله اخیر دانست، بنابراین باید به رییس جمهور منتخب فرصت داد و در فرصت داده شده او را با آرامش یاری دهیم تا بتواند مشکلات اساسی و زیرساختی کشور را در طی 4 سال حضورش بر این مسند مهم مدیریتی و اجرایی با اولویت بندی حل و مرتفع سازد.

در حقیقت آرای داده‌شده به آقای پزشکیان یعنی ۵۳.۶ درصد رأی مردم به ایشان را باید سیاسی تحلیل و نسبت به آن بی اعتنا نبود. مردم و جامعه با انتخاب ایشان، خواهان تحول و اصلاح مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جاری هستند و اتفاقا این تحول خواهی برخواسته از جهت‌گیری افکار عمومی در کشور می باشد که مورد اتفاق نطر هر شش نامزد دوران انتخابات نیز بوده و هریک به گونه ای منتقد از روندهای جاری نیز نارضایتی خود را بروز و اظهار کردند و حق را به مردم عزیزمان دادند که معترض به عملکرد دولت ها در نظام جمهوری اسلامی باشند و البته باید به این نکته هم اذعان داشت که برخی از نامزده ها به واسطه مقام ها و پست هایی که داشته اند خود باعث بخشی از نارضایتی مردم بوده اند و عملکرد آنان مردم را معترض کرده است و باید نسبت به کارنامه نه چندان مثبت خود پاسخگو باشند که متاسفانه تا کنون نبوده اند! و به همین دلیل مردم به آنان روی خوش نشان ندادند و در دور اول از گردونه رقابت کنار رفتند. در هر صورت باید به چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بدون هیچ گونه تعصبی واقع بینانه نگاه شود و با تحلیل آسیب شناسانه به دنبال چرایی و علت‌های بروز زمینه‌های عدم مشارکت بخش قابل توجهی از ایرانیان در انتخابات باشیم که اگر در انتخابات قبلی به آن پرداخته بودیم امروز با این پدیده اعتراضی، بی اعتنایی و یا بی توجهی مواجهه نبودیم و لذا برای رهایی ازاین قصوروتقصرورهایی از پیامدهای خطرناک عدم مشارکت شایسته است دولت چهاردهم پس از استقرار در این خصوص، آگاهانه با بینش و درک موقعیت شرایط داخلی و بین المللی، سیاست‌های خود را به صورت کارشناسانه و واقع‌بینانه‌ای در عرصه‌های مختلف طراحی و اجرائی کند تا در انتخابات آتی شاهد عدم مشارکت مردم نباشیم. اصلاح و ترمیم این مهم نه تنها انسجام ملی و همبستگی ملی را می طلبد بلکه به اقدامات سیاسی و مطالعاتی هم بستگی دارد. با صراحت بیان می نمایم تا  وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور و به ویژه رکود، تورم، گرانی، بی‌کاری تحصیل‌کردگان، فقر، شکاف طبقاتی، رانتخواری، تبعیضات اداری، اختلاس ها، فسادها، حقوق های نجومی، مشکل مسکن و... حل نشود؛ نارضایتی گسترده و عمومی مردم هم ادامه خواهد داشت و ادامه آن یعنی استمرار عدم مشارکت مردم در سرنوشت خود.

دولت چهاردهم میراث دار چنین ارثی ازگذشتگان است و جناب پزشکیان اگرخواهان موفقیت است بایداین معضل ریشه دارنارضایتی‌های اقتصادی، چرایی وابعاد آن را با بهره گیری از نظرات ودیدگاه های کارشناسان صاحب نظرِخبره که ازمهم ترین مطالبات اقتصادی آحاد مردم درشرایط حساس امروزاست باتوجه به امکانات و ظرفیت های موجود و در چارچوب قوانینِ گره گشا، حل و مرتفع نماید.

امیدوارم دکتر پزشکیان و دولت کاری بی حاشیه وی با اعتماد سازی و ترمیم باور عمومی مردم؛ بتوانند برای مشکلات اصلی بیان شده که بزودی در دستورکار قرار می گیرد؛ راه حل های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ریشه ای و اساسی یافته و آن ها را با جدیت و پشتکار حل و فصل نماید.

قطعا رییس جمهور منتخب در این مسند مهم ملی وقتی می تواند بر مشکلات داخلی و تنش های بین المللی فائق آید که کابینه و همکاران توانمند، متعهد، متخصص و کارآمد پاک دستش با گرایش اعتدال، بری از اعمال افراطی گری و تندروی باشند تا بتوانند به مطالبات مردم، متناسب با وعده‌های داده شده، پاسخی در خور دهند.

به امید اصلاح و بهبود اوضاع اقتصادی کشور و تحقق رضایت مردم عزیزمان که شایسته دریافت هر نوع خدمات ارزنده در جهت آسایش و رفع خود هستند.

 

دکتر اسدالله افشار

 

دکتر اسدالله افشار

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/96315کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکورفروشگاه طبیب