درحال بارگذاری

گروه: اجتماعی / حوزه سلامت/ایران شناسه: ۶۹۶۲۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۴۳ : ۱۸ بازدید: ۱۴۴دیدگاه: ۰

حریرچی معاون وزیر بهداشت:

ظرف چند روز آینده می توانیم هر روز یک درصد جمعیت کل کشور یعنی حدود ٨٤٠ هزار نفر را واکسینه کنیم

ظرف چند روز آینده می توانیم هر روز یک درصد جمعیت کل کشور یعنی حدود ٨٤٠ هزار نفر را واکسینه کنیم ایرج حریرچی: در چند روز آینده این ظرفیت به یک درصد جمعیت کل کشور یعنی ۸۴۰ هزار تزریق واکسن در یک روز خواهد رسید.

حریرچی از کاهش محسوس مرگ و میر پس از تزریق واکسن کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفتگوی خبری اظهار کرد: ورود واکسن خارجی و در دسترس بودن واکسن داخلی به طور قابل توجهی افزایش پیدا کرده و ما در شرایط فعلی توانایی تزریق روزانه ۵۰۰ هزار واکسن را داریم و در چند روز آینده این ظرفیت به یک درصد جمعیت کل کشور یعنی ۸۴۰ هزار تزریق واکسن در یک روز خواهد رسید.

او افزود: عدم هماهنگی‌ها و ناهماهنگی‌های وجود دارد که از این بابت عذرخواهی می‌کنیم و قسمت عمده مشکل این است که بعضی از افراد دعوت شده و بعضی از افراد بالای ۷۰ سال و حتی بالای ۶۰ سال ‌علی رغم دعوت به اطلاعیه ما هنوز مراجعه نکردند و جمعیت بالای ۶۰ ما ۹/۵ درصد جامعه هستند یعنی ۸ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر ولی بیش از ۷۰ درصد مرگ و میر و بیش از ۶۰ درصد موارد بستری کرونایی کشور را ایجاد می‌کنند.

حریرچی بیان کرد: در افراد واکسینه شده در کشور و در جامعه ۷۰ سال به بالا که ۷۰ درصد آنها را واکسینه کردیم میزان مرگ و میر و میزان بستری به شدت کاهش یافته و خبر بد این است که عمده مرگ و میر فعلی در پیک پنجم در کرونا و بستری در ICU مربوط به افراد غیر واکسینه و و رده سنی ۵۰ الی ۶۰ سال که هنوز موفق به دریافت واکن نشده اند هستند. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی تمامی واکسن ها دارای صد درصد کارایی در برابر مرگ و میر ناشی از کرونا هستند و اثر بخشی بسیار بالا در مقابل کووید شدید دارند و تاثیر بسیار مثبت در جلوگیری در بستری دارند.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/6962کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور