درحال بارگذاری

گروه: اقتصادی / حوزه اقتصاد بین الملل/بین الملل/ایران شناسه: ۵۱۴۴۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۳۶ : ۰۸ بازدید: ۲۵۳دیدگاه: ۰

پیش بینی اوپک از افزایش تقاضای نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز تا ۲۰۲۲

پیش بینی اوپک از افزایش تقاضای نفت به ۱۰۰ میلیون بشکه در روز تا ۲۰۲۲ اوپک پیش بینی می‌کند تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی ۳.۳ میلیون بشکه بیش از ۲۰۲۱ باشد و در نیمه دوم ۲۰۲۲ از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر رود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو» به نقل از تسنیم از اویل پرایس، اوپک اعلام کرد انتظار دارد تقاضای جهانی برای نفت در نیمه دوم 2022 به خاطر رشد بالای اقتصادی و ادامه موفقیت در مهار همه گیری کرونا، از 100 میلیون بشکه در روز فراتر رود.

 اوپک در گزارش ماهانه خود از بازار نفت اعلام کرد رشد اقتصاد جهان 5.5 درصد در سال جاری میلادی و 4.1 درصد در سال آینده افزایش پیدا می کند.

اوپک پیش بینی می‌کند تقاضای جهانی نفت شش میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش یابد و کل تقاضا برای نفت در 2021 به متوسط 96.6 میلیون بشکه در روز برسد.

 در گزارش این سازمان آمده است تقاضای جهانی برای نفت در سال آینده میلادی 3.3 میلیون بشکه بیش از 2021 خواهد بود و به متوسط 99.86 میلیون بشکه در روز می رسد یعنی تقریباً به سطح تقاضا در 2019 ، قبل از بحران کرونا. اوپک اعلام کرد تقاضای نفت در نیمه دوم 2022 از 100 میلیون بشکه در روز می‌گذرد.

 تقاضای نفت در کشورهای توسعه یافته 1.5 میلیون بشکه در روز در 2022 بیش از سال جاری میلادی خواهد بود که بیشتر آن متعلق به افزایش تقاضا در آمریکاست.

 تقاضای نفت در کشورهای در حال توسعه هم 1.8 درصد در 2022 رشد می‌کند و از سطح قبل از بحران کرونا می‌گذرد و بیشتر آن مربوط به چین و هند خواهد بود. انتظار می رود بیشتر افزایش تقاضا در 2022 مربوط به افزایش مصرف سوخت هایی مانند بنزین و دیزل باشد.

 مصرف سوخت هواپیما هم به خاطر افزایش میزان سفرهای هوایی بهبود خواهد یافت.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/5144کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور