درحال بارگذاری

گروه: اجتماعی / حوزه حقوقی و قضایی/ایران شناسه: ۵۹۲۹۲۸ تیر ۱۴۰۰ - ۵۸ : ۱۱ بازدید: ۱۲۱دیدگاه: ۰

مدیرمسئول روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب‌یزد:

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اژه‌ای همواره برای رسانه‌ها راهنما و راهگشا بود/ رئیس قوه قضائیه به اجرای مُرّ قانون تاکید دارد

حجت‌الاسلام‌والمسلمین اژه‌ای همواره برای رسانه‌ها راهنما و راهگشا بود/ رئیس قوه قضائیه به اجرای مُرّ قانون تاکید دارد مدیرمسئول روزنامه اصلاح‌طلب آفتاب‌یزد با تأکید بر اعتقاد رئیس قوه قضائیه به اجرای مُر قانون، گفت: اشاره به رسانه آزاد در قانون اساسی موضوعی است که حجت‌الاسلام‌والمسلمین اژه‌ای به آن اعتقاد دارد.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو» به نقل از میزان، «منصور مظفری» با اشاره به نشست هم اندیشی حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای با اصحاب رسانه، گفت: رئیس قوه قضاییه در اولین روز‌هایی که ریاست این قوه را بر عهده گرفت با توجه به ارتباط خوب رسانه‌ای که در گذشته داشت، این نشست را با اصحاب و نخبگان رسانه برگزار کرد.

مدیر مسؤل روزنامه آفتاب یزد با تأکید بر اینکه حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای هم رسانه را می‌شناسد و هم به آن اعتقاد دارد، تصریح کرد: وی تنها فردی در این قوه است که در گذشته از زمان احیای دادسرا در مجتمع قضائی کارکنان دولت که جرائم رسانه‌ای در آنجا مطرح می‌شد، چه زمانی که به عنوان نماینده قوه قضائیه، عضو هیئت نظارت بر مطبوعات بود و چه زمانی که در سمت‌های سخنگو و معاون اول این قوه بودند، ارتباط خوبی با رسانه‌ها داشت و این رویه را ادامه داده‌ است.

مظفری با اشاره به دوران تحول سند قضائی در قوه قضائیه، ارتباط بیشتر با مردم را یکی از محور‌های اصلی این سند برشمرد و به امیدواری مردم به نظام و انقلاب به عنوان دستاورد مهم این سند تأکید کرد و افزود: اگر قرار باشد یک دیوار بی‌اعتمادی بین مردم و قوای سه گانه ایجاد شود، این سند بر این دیوار ترک ایجاد خواهد کرد.

مدیر مسؤل روزنامه آفتاب یزد به جدی‌تر شدن ارتباط قوه قضائیه با اصحاب رسانه در دوره تحول سند قضائی اشاره و تصریح کرد: رسانه به عنوان ناظر بر افکار عمومی، به کمک قوه قضائیه خواهد آمد. بی شک رهنمود‌های حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای برای رسانه و مطبوعات بسیار مفید است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.

مظفری با بیان اینکه همواره حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای در بخش رسانه، راهنما و راهگشا بود، تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه اعتقادی به برخورد با رسانه و مطبوعات ندارد.

وی با تأکید بر اعتقاد رئیس قوه قضائیه به اجرای مُر قانون، اضافه کرد: تأکید حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای اجرای مُر قانون به ویژه در رسانه است و اشاره به رسانه آزاد در قانون اساسی موضوعی است که رئیس قوه قضائیه به آن اعتقاد دارد.

مدیر مسؤل روزنامه آفتاب یزد ادامه داد: در برخی موارد که با مشکلاتی مواجه بودیم با مراجعه به حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای وی مشکلات ما را حل می‌کرد.

مظفری مقایسه رسانه‌های داخلی را با غربی دیدگاه درستی با وجود تفاوت فرهنگی و قانونی موجود بین ایران و غرب ندانست و در پایان اظهار داشت: این آزادی در برخی موارد به مردم آن‌ها ضربه زده است.
 
۲۸ تیرماه سال جاری حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای نخستین نشست هم‌اندیشی خود با نخبگان را به هم فکری با اصحاب رسانه اختصاص داد.
 
رئیس قوه قضاییه در این نشست گفت: رسانه می‌تواند به مردم آگاهی دهد تا حقوق خود و راه استیفای حق را به خوبی بشناسد، تا هم به آن‌ها تعدی نشود و هم آن که بدانند اگر تعدی کنند، چه عواقبی دارد.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/5929کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور