درحال بارگذاری

گروه: فرهنگ / حوزه کتاب و ادبیات/ایران شناسه: ۹۴۴۰۴۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۳۵ : ۰۰ بازدید: ۸۶۴۸دیدگاه: ۰

مصاحبه پایگاه خبری نیک‌رو با محقق، پژوهشگر و نویسنده کتاب پاییز تلخ 1401

مصاحبه پایگاه خبری نیک‌رو با محقق، پژوهشگر و نویسنده کتاب پاییز تلخ 1401 به مناسبت انتشار کتاب پاییز تلخ 1401 در دو جلد به قلم پژوهشگرارجمند و نویسنده گرامی جناب آقای دکتر اسدالله افشار که در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شده است، به محضر ایشان رسیده تا مصاحبه و گفت‌وگویی را در خصوص این اثر با وی داشته باشیم.

پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، به مناسبت انتشار کتاب پاییز تلخ  1401 در دو جلد  به قلم پژوهشگرارجمند و نویسنده گرامی جناب آقای دکتر اسدالله افشار که در سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شده است، به محضر ایشان رسیده تا مصاحبه و گفت‌وگویی را در خصوص این اثر با وی داشته باشیم. در ابتدای بحث از ایشان به خاطر ایجاد فرصت مصاحبه  تشکر نموده و صمیمانه قدردانی می نماییم.

 

نام كتاب: پاییز تلخ  1401 در دو جلد  (نگاه آسیب شناسانه و جامعه شناختی رسانه های کشور به و قایع پاییز1401)

مؤلف : دکترا سدالله افشار

ناشر: انتشارات سفیر اردهال

تلفن انتشارات : 88319342-88313898

سال انتشار:  بهار 1403

 

-آقای دکتر لطفا در باره این اثر جدید خود توضیحی دارید بیان فرمایید؟

ابتدا از شما عزیزان که مثل همیشه نسبت به بنده و آثارم لطف و عنایت ویژه ای دارید تشکر و قدردانی می‌کنم. اما در باره این اثر و این کتاب که از عنوانش پیداست به حوادث تلخ و جانکاه پاییز 1401 باز  می‌گردد. همان اعتراضات، فتنه ها، آشوب ها واغتشاشات 100روزه از اواخر شهریورماه تا پایان فصل پاییز1401؛  به بهانه مرگ ناگوار و تأسف بار دخترکرد ایرانی« مهسا امینی». با توجه به حوادث پیش آمده  تصمیم گرفتم با فاصله گرفتن از رویدادهای پس از مرگ غم انگیز«مهسا امینی» شاید بتوانم تصویر روشن‌تری از آنچه در اواخرشهریورماه تاپایان آذرماه1401رخ داده، ارائه کنم. اگرچه تحلیل‌های حین واقعه می‌توانددرجهت ‌دهی  به حوادث یا فهم حوادث کمک‌کننده باشد اما با قدری فاصله ازمتن اتفاقات می‌توان ارزیابی دقیق‌تری از ماجرا ارائه داد و لذا برآن شدم تا با این نگاه اولا حقایق سیاسی واجتماعی و معرفتی این حوادث گزنده را بیان و تشریح نمایم و ثانیا معتقد بودم نباید گذاشت این واقعه همراه با درس‌ها و عبرت‌های آن به محاق رود و ثالثا باید مراقب باشیم که مبنایی برای اصلاح کنشگری‌های سیاسی و اجتماعی مطابق با خواست دشمنان ملت قرار نگیرد؛ به ‌ویژه که از این پس همه عوامل رسانه‌ای جریانات ضدانقلاب و برانداز در تولید آگاهی کاذب (جابه‌جایی مقام شهید وجلاد) بیش از پیش تلاش خواهند کرد؛ و رابعا از سوی دیگر اعتقاد راسخ داشتم که باید در راستای ضرورت «جهاد تبیین» همواره ساحت‌های مختلف این موضوع مورد  آسیب شناسی، بررسی، تحلیل، تبیین، کنکاش و روشنگری در تمام ابعاد جامعه شناختی قرار گیرد.

 

- دکتر افشار چرا کتاب را در دوجلد به رشته تحریر در آوردید؟

من در یک جلد کتاب را نگارش کرده بودم و چون تعداد صفحات آن به بیش از 1500 صفحه می رسید، ناشر محترم پیشنهاد داد در دوجلد ارائه شود بهتر است و کیفیت چاپ کتاب هم محفوظ خواهد ماند. ابتدا من موافق نبودم چون کتاب را برپایه ذهنیت خود در یک جلد طراحی کرده بودم و تبدیل آن به دوجلد تمام افکار مرا در عنوان بندی مباحث برهم می زد و چه بسا شاکله کتاب انسجام پژوهشی و تحلیلی خود را از دست می داد. اما از سوی دیگر کیفیت چاپ هم برایم مهم بود و پس از مدتی که زمان برایش صرف کردم کتاب را در دوجلد تنظیم و در اختیار ناشر محترم قرار دادم که ماحصل آن همانی است که با لطف خداوند در نمایشگاه سی و پنجم بین المللی کتاب عرضه شده است و امید وارم این کتاب که کتابی مرجع در خصوص حوادث تلخ و گزنده  پاییز 1401 است مورد توجه علاقمندان و کتابخانه ها و مهم تر از همه پژوهشگران قرار گیرد. انتظار دارم این کتاب که می تواند کتاب منبع و مرجع در ماجرای حوادث 1401 باشد از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت شود تا در اختیار مراکز فرهنگی و اجتماعی و سیاسی و نهاد کتابخانه های ملی در تهران و شهرستان ها قرار داده شود.

 

- جناب دکتر شما این حوادث را در این کتاب چگونه ارزیابی و تحلیل کرده اید؟

حقیقت مطلب این است که من سعی کردم تحلیل خود را وارد این مباحث نکنم و تا توانستم برای شفاف کردن ماجرای تلخ پاییز1401 به وقایع پیش آمده و تحلیل های صورت گرفته از سوی جامعه شناسان و جامعه سیاسی داخلی و بین المللی تکیه کرده و این کتاب در حقیقت مستند به آن چیزی گه گفتم و لذا تلاش بسیار نمودم روایتگر صادقی در روایت این حوادث باشم و از نگاه منافع ملی به این موضوع نگاه کنم تا خواننده با قرار دادن پازل های این کتاب در کنار هم به جمعبندی رسد و نتیجه گیری نماید تا بداند و دریابد دشمنان ایران چه خواب وحشتناکی را برای ایران عزیزمان دیده بودند که به حول و قوه الهی با هوشمندی و درایت رهبری و بیداری مردم فهیم و تلاش دستگاه های امنیتی و نظامی، این غائله سنگین فاجعه بار با خسارت های بسیار مادی و معنوی خنثی و سرکوب گردید.

 

- جناب دکتر بفرمایید در پلن کلی  دوجلد کتاب چه مباحثی مطرح شده است؟

بله حتما. دوجلد کتاب در مجموع دارای ده فصل می باشد. جلد اول که 792 صفحه است شامل شش فصل بشرح فصول زیر می باشد:

فصل اول) ازمتن تا حواشی ماجرای تلخ مهسا امینی

فصل دو) واکنش ها به مرگ مهسا امینی

فصل سوم) اعتراف صریح بانیان و طراحان غربی به نقش خود در آشوب های پاییز1401

فصل چهارم) تحلیل دستگاه های اطلاعاتی ایران از پشت پرده اغتشاشات پاییز1401

فصل پنجم) شعار « زن، زندگی، آزادی»؛ ابزار اغتشاشگران در آشوب های پاییزی 1401

فصل ششم) اهداف غائله کشف حجاب در اغتشاشات پاییز 1401

 جلد دوم کتاب که 546 صفحه است دارای 4 فصل بشرح ذیل می باشد

فصل اول) تحلیل اصلاح طلبان از اغتشاشات پاییز 1401

فصل دوم) تحلیل اصول گرایان از اغتشاشات پاییز 1401

فصل سوم) موافقت رهبری با عفو و تخفیف مجازات جمعی از متهمان و محکومان حوادث پاییز 1401

فصل چهارم) جمع بندی و بحث های پایانی

 

- جناب دکتر شما همیشه در کتاب های خود جانب احتیاط را رعایت کرده‌اید و لزوما به دنبال ایجاد تنش نبوده و نیستید و این از اعتقادات شما ناشی می‌شود و حتی این نوع نگاه همیشه در یاداشت‌های مطبوعاتی شما هم کاملا هویدا است، آیا این نگاه و اعتقاد در این کتاب رعایت شده است؟

بله رعایت شده و مثل خیلی از نوشته های بنده عاری از تنش و ایجاد بحران و بی اخلاقی نسبت به افراد و اشخاص و جناح ها است. نگاه من در همه آثار همیشه منافع ملی و ایجاد آرامش برای کشور و مردم در جهت برون رفت از مشکلاتی بوده که دشمنان خبیث  آن را با توطئه و شیطنت های خود طراحی کرده اند تا مانع رسیدن ایران عزیز به استقلال واقعی شوند و خودشان می دانند که دراین امر موفق نبوده و نخواهند بود و چون 44 سال گذشته با همه همدستان داخلی و خارجی خود، مفتضحانه شکست خورده و خواهند خورد و ایران و ایرانی هرگز تسلیم سلطه استکباری غرب و متحدانش نخواهد شد و شکست سنگین آنان در اغتشاشات و آشوب های پاییز 1401 این ادعا را بار دیگر ثابت نمود که ارودگاه غرب با ذلت در برابر انقلاب اسلامی باید همیشه زانو زند و شکست را پذیرا گردد. تحلیل نهایی این کتاب بر مدار چنین اعتقادی نگارش، چاپ و منتشر گردیده که باید در همین جا از جناب عابدینی؛ مدیر مسئول انتشارات سفیراردهال که با توجه به گرانی کاغذ و خدمات وابسته به آن، زیربار چاپ این کتا ب رفته است تشکر نمایم و برایش آرزوی توفیق و سلامتی داشته باشم که همیشه به فکر بزرگی و عظمت ایران عزیزمان است و در این زمینه پا پس نکشیده اند.

 

دکتر اسدالله افشار

 

- جناب دکتر در این دو جلدکتاب به دنبال چه موضوع و امر مهمی بودید؟

دوست دارم در پاسخ به این سئوال شما از متن و فرازهای کتاب کمک بگیرم- که در حقیقت نگاه صاحب نظران و تحلیل گران  می باشد که در این اثر انعکاس یافته است- تا نشان دهم در این دوجلد اثر به دنبال چه بوده ام:

1- از بدو وقوع آشوب ها و اغتشاشات در شهریور ماه 1401، جبهه استکبار غربی و متحدانش(اروپاییان، صهیونیزم بین المللی، برخی کشورهای عربی و طیف‌هایی از اپوزیسیون برانداز و زرادخانه‌های رسانه‌ای وابسته)، بر آن شدند که با سوار شدن بر موج اعتراضات مردم، در جهت خواست‌های خود، آن را منحرف کنند و مُهر خود را بر آن زنند که دراین امر بخاطر عدم همراهی مردم و هوشیاری نظام اسلامی، موفق نبودند و شکست خفت باری را متحمل شدند.

2- ناگفته پیداست که بر خلاف تصور جبهه استکبارغرب و اپوزیسیون برانداز، به باور متخصصان جنبش‌های اجتماعی و انقلاب‌ها، اعتراضات مردمی زمانی به انقلاب منجر می‌شوند که از یک طرف شاهد برگزاری اعتراضاتی گسترده‌ و مستمر با حضور جمع زیادی از مردم از قشرهای مختلف باشیم و از طرف دیگر، هم شاهد از هم پاشیدگی اقتصاد کشور به دلیل عملیات ایذایی و اعتصابات معترضین باشیم و هم شاهد از بین رفتن قدرت و مشروعیت نظام مستقر و ریزش نیروهای حامی حکومت و پیوستن عناصری ازمجموعه دولت بخصوص ازنیروهای نظامی وامنیتی به معترضین که هیچ یک از این اتفاقات در جریان اعتراضات اخیر رخ نداد  و به تعبیری تیرآنان به سنگ خورد و توطئه برنامه ریزی شده آنان- اگر چه مردم وکشور را به زحمت انداختند و 100روزجامعه را با ناامنی در وحشت قرار دادند-درهمه ابعادش با شکست مواجه گردید ودست ازپا درازتربه لانه های فاسد خود خزیدند.  

3- مقام معظم رهبری در سخنرانی مورخ ۱۲ آبان ماه 1401 و در روزهایی که خیابان‌های تهران و تعدادی دیگر ازشهرهای ایران هنوزجولانگاه اغتشاشگران وآشوب‌طلبانی قرارداشت و زندگی را بر مردم کوچه و خیابان سخت کرده و به خیال خام خود منتظر تغییرات بنیادین در ایران بودند، از مهمترین ویژگی تحولات جاری درایران «رمزگشایی» کردند و با توصیف آنچه بعد از فوت خانم امینی رخ داده بود به عنوان «جنگ ترکیبی» ، نگاه‌ها و توجه‌ها را به ابعاد مختلف تحولات معطوف کردند. «جنگ ترکیبی» که از اواسط شهریور ماه علیه ایران به راه انداخته شد، ابعاد و زوایای پیدا و پنهان مختلفی دارد که برخی از این زوایا برای هرناظربی‌طرف و منصفی، با مشاهده عینی تحولات جاری در کف خیابان‌ها، قابل درک و تشخیص بود، هر چند در همان شرایط نیز بسیاری خود را پشت نام «مطالبات مردمی» پنهان می‌کردند و نمی‌خواستند شرایط حساس کشور را درک کنند، و برخی از زوایای آن را نیز مرور زمان، نور بر آن خواهد تاباند و بر همگان آشکار خواهد شد. در این اثر دوجلدی عمیقا به موضوع یاد شده پرداخته شده است.

4- فهم این نکته بسیارحائز اهمیت خواهد بود که بدانیم برای طراحان و برنامه ریزان «جنگ ترکیبی»، «سیاست خارجی» ادامه «خیابان»های ایران بود که باید دچار خشونت و آشوب و بی‌ثباتی می شد؛ بنابراین در ادامه آنچه در خیابان های برخی از شهرها ترویج می کردند، به دنبال آن بودند که میوه آن را در حوزه سیاست خارجی بچینند. بنابراین تحت فشار قرار دادن ایران با هدف تضعیف تصویر ایران در میان افکار عمومی جهانی، دور کردن ایران از متحدان، محدود کردن عرصه نقش آفرینی ایران در مسائل منطقه ای و بین المللی و در یک کلمه، «عقب راندن» ایران در سیاست خارجی و مجبور کردن ایران به سکوت و انفعال و در نهایت «امتیازگیری» حداکثری از ایران به ویژه درمذاکرات هسته ای، مهمترین اهداف آمریکا به همراه سه کشور اروپایی و سایر متحدان عبری و عربی استکبارغرب در100 روز اغتشاشات علیه ایران بوده است که به لطف الهی در این زمینه هم دشمنان توفیقی نداشتند و شکست را با خفت پذیرفتند.

5- اغتشاشگران در پاییز 1401 با برنامه ریزی دشمنان این ملت و با هدف ایجاد آشوب و سازماندهی تخریب اماکن عمومی و توهین به مقدسات مردم فهیم و آگاه ایران، از هیچ رذیلت و پستی برای اجرای فتنه طراحی شده تحت حمایت بی‌بی‌سی، ایران اینترنشنال، شبکه آمریکایی VOA  و دولت‌های غربی و اروپایی و عربی و صهیونیستی؛ فروگذار نکردند و هر آن چه که برایشان دیکته شده بود از سوزاندن قرآن کریم، آتش زدن مساجد، کشیدن حجاب از سرزنان محجبه، آتش زدن حافظان امنیت جامعه اجرا و پیاده کردند تا شاید بتوانند با استفاده ازاعتراضات و مطالبه گری اقتصادی، رفاهی و بهداشتی به حق مردم از حاکمیت، آنان را همراه خود سازندکه خوشبختانه با بیداری مردم و دوری مردم ازجرثومه های فتنه و فساد جیره خوارِ دست آموزدشمنان زشت خوی پلید عقده ای روان پریش، توطئه پیچیده ایشان با افتضاح شکست خورده و با شناسایی های انجام شده از سوی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، در تله و چنگال قانون و عدالت گرفتار، محاکمه و مجازات گشته و می گردند.

6- اتاق جنگ وفرماندهی صحنه تمام ایام آشوب واغتشاشات 1401 در دستان آمریکاییان و متحدان اروپایی، عبری و عربی آمریکا بوده تا ثبات و امنیت کشور را برهم زده و فضای جامعه را ملتهب و بحرانی نشان دهند و ازآب گل آلود ماهی خود را صید نمایند که به حول و قوه الهی با دوسخنرانی متقن و حکمیانه و بهنگام رهبرمعظم انقلاب ازافشای عقبه این توطئه عظیم و بیداری و هوشیاری ملت درهمراهی نکردن آنان، این فتنه مرموزو پیچیده که قطعا حاصل سال های بررسی متفکران بی هویت وبی صفت وجنایت پیشه آن اتاق فکربوده است، شکست خورده وکمرش شکسته و دیگر توان قد علم کردن نخواهد داشت و در حال احتضار و نفس کشیدن های آخر خود است.

7- از مهم‌ترین محورهای موضع رهبرمعظم انقلاب درباره حوادث اخیرکشورهمانا مقوله امنیت بوده و ایشان دراین خصوص حجت را تمام کرده و اعتقاد دارند دمیدن در آتش این توطئه خبیثانه از جانب هر شخص و گروه و دسته ای باشد نه تنها قابل تقبیح، نکوهش و جفای به کشور و ملت است بلکه همراهی و دست داشتن با دشمنان دراین فتنه تمام عیار بر شمرده شده است و از سوی معظم له مصداق حمایت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری او از اغتشاشات و آشوب‌ها و فتنه ها خوانده شده و معرفی گشته است.

8- آمریکا در طول این 43 سال از انقلاب  نشان داده دشمنی قسم خورده با ملت ایران است و هیچ ارتباطی با اخلاق و کرامت و انسانیت ندارد و تا آن جا که بتواند حاضر است بشریت را برای منافع خود لجن مال و لگدمال نماید اما حقوق اولیه انسانی مردمان جهان را رعایت نکند و با هزاران ترفند و حیله و تزویر و دروغ و فتنه های مشمئزکننده غیرانسانی و غیراخلاقی، آنان را استثمارنماید وسلطه منحوس استکباری خود را با جنگ و خون ریزی و ترور و ارعاب و وحشت و قتل و غارت بر سرنوشت کشورها حاکم نماید. به طور قطع این آمریکا با این پیشینه هرگز قابل اعتماد وقابل اتکا برای هیچ کشوری نخواهد بود وعقل سلیم نیزحکم می نماید به چنین کشوری که تمام ماهیت و هویتش زنده به ظلم و ستم به جامعه بشری است و حیاتش این گونه شکل گرفته است نباید اعتماد کرد و باورش نمود.

9- ایران و ایرانی آمریکا را باورندارد و فریب وعده های پوچ این قلدر جهانی را نخورده و نخواهد خورد و اشک تمساح این قدرت رو به افول و زوال را که این روزها برای مردم ایران می ریزد تا نشان دهد با مردم ایران است، دروغ می پندارد و می داندکه تحریم‌های سنگین چند ساله ضد بشری و خلاف قوانین بین‌المللی گواه آشکاری است بر این که آمریکاییان هیچ گاه گامی درجهت کمک به مردم ایران برنداشته و برنخواهند داشت و این مردم با نقش بازی کردن سردمداران آمریکایی در خدمتِ صهیونیسم جهانی، کاملا آشنا هستند و هرگزفریب  وعده های پوچ دروغین مزورانه آنان را نخواهند خورد.

10-  «جو بایدن» و «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بدانند با حمایت از اغتشاش گران و آشوب طلبان دوره دیده مزدبگیرجبهه استکبار در داخل ایران که در نزد مردم ایران بی هویت، وطن فروش و خائن هستند هرگز نمی توانند به خواست های نامشروع سلطه آمریکا در ایران دست یابند تا آرزوهایشان برآورده و خوابشان تعبیر شود. هم اروپاییان و هم آمریکاییان بدانندحیات سیاسی آنان رو به پایان است و اندیشمندان و متفکران، زوال و افول آنان را کلید زده اند و گریزی از آن هم نمی باشد؛ بنابراین اگر عاقل باشند چند صباحی را باید دست از ریاکاری و تزویر و دروغ برداشته و به دنبال ادامه حماقت های شرورانه و هزینه ساز کشورهای خود و کشورهای دیگر نباشند!

11- پرداختن به اغتشاشات پاییز1401 که با پروژه کشته سازی به بهانه واهی مرگ مهسا امینی کلید زده شد؛ دشمنان با کمک مزدوران خودفروخته خائن وطن فروش اجیرشده به دنبال جنگ ترکیبی و تبلیغاتی و انجام ترور و اعمال تحریم‌های غیرانسانی برای شکست دادن ایران و انقلاب اسلامی بودند که این فتنه شوم اگرچه با خسارات و هزینه های سنگین مادی و معنوی همراه بود اما با وحدت مردم و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری باشکست فاحش روبرو گشت به گونه ای که دشمنان قسم خورده کذاب ایران با هزینه های انجام داده از حیرت، انگشت به دهان مانده و در میان خود به جار و جنجال کشیده شده اند ودریافتند در جنگ روایت ها آنان هستندکه بازنده میدان شده اند و قطعا با جهاد تبیین در محاکمه اغتشاش گران و فتنه گران احمق دراز گوش و عاملان و حامیان بی خرد تهی از اندیشه و آگاهی مادی نگر منفعت طلب خائن وطن فروش مزد بگیران آنان که بوی کباب شنیده بودند اما درک نداشتند که خرکباب می کنند، پشت پرده این ماجرای پیچیده و بسیار مرموزآشکار خواهد شد و چون گذشته در این 4 دهه پروژه تفرقه افکنی، فرقه سازی و تجزیه ایران به توسط جبهه استکبار غرب و متحدان دم بریده اش ازتروئیکای اروپایی گرفته تا رژیم صهیونیستی و برخی رژیم های خودفروخته عربی و مزدوران خائن داخلی با هر عنوانی از سیاسیون گرفته تا سلبریتی باب شده، شکست خورده و قامتشان خمیده و دیگرهمت راست شدن نخواهند داشت که اگر هم راست شود باز با هوشیاری ملت، هدایت های رهبر معظم انقلاب آن را خواهیم شکست. دور نیست که جبهه استکبار غرب و متحدانش در برابر عظمت ایران و انقلاب اسلامی ایران زانو زنند.

12- خنده دار است آمریکا و برخی کشورهای اروپایی مثل انگلیس، فرانسه، آلمان و... که همگی در نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی سابقه ای بس وحشتناک دارند و در این زمینه شهره آفاق وجامعه جهانی هستند چگونه به خود اجازه داده و می دهند که از حقوق بشر دم زنند و در تمام دنیا در این خصوص هوچی گری راه انداخته و از مشتی اغتشاشگر بی فرهنگ خودفروخته آشوبگرآدم کش فتنه گر اجیرشده خودشان حمایت کنند و با وقاحت هرچه تمام تر نام آن را دفاع از حقوق بشر اعلام نمایند! از کی تا کنون و برچه موازین اصولی، قانونی، عقلانی، حقوقی، جامعه شناختی و روان شناختی؛ آشوبگرِفتنه گرِقاتل که باید طرد شود و گرفتار چنگال عدالت و قانون و مجازات شود، این همه شایسته حمایت و تقدیر و ستایش از سوی آنان  می شود؟! باید آمریکا و اروپاییان به این تناقض آشکارشان پاسخ دهند و به ما و جهانیان بگویند منظور آنان از حقوق بشر چیست؟ معیار حقوق بشر از نگاه آنان چیست؟ و کدام بشرها می توانند بهره مند از مزایای حقوق بشر تعریف شده از سوی آنان شوند؟ و اصولا مصادیق حقوق بشر در کشورهای آنان چه تمایزی با حقوق بشر در دیگر کشورها دارد؟ و سئوالات بی شمار دیگری نیز وجود دارد که از مطرح کردن آن ها فعلا صرفنظر می شود تا به موارد بیان شده پاسخ دهند.

13- اجتماع بزرگ امت رسول‌الله(ص) در سراسر کشور با حضور مردم انقلابی ایران در روز یکشنبه سوم مهرماه 1401 بسیار گسترده، چشمگیر و با شکوه برگزار گردید. مردم با حضور بهنگام و با درک شرایط حساس کشور و با شعور و آگاهی و بلوغ فکری خود؛ هشیارانه با فتنه ها، آشوب‌های پاییز1401، ایجاد ناامنی و توهین اغتشاشگران به مقدسات برخورد کرده و آن را با توجه به گلایه ها و شکوه ها و انتقادات تند و شدید اقتصادی وارد بر حاکمیت محکوم نموده و از مبانی اسلام و انقلاب دفاع کرده و توطئه کثیف خائنانه استکبار غرب و متحدان داخلی و بین المللی اش را با رشادت نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و مردمی که منجر به شهادت بخشی از این نیروهای سلحشور و شجاع نیز گردید، رسوا، خنثی و این فتنه بحران ساز هماهنگ جبهه کفر و الحاد و نفاق جهانی را با تمام ابعاد و گستردگی عظیمش در نطفه خفه نمود و طراحان روانی آنان را با بحران هویتی و روحی مواجه ساخت تا با تحلیل های دروغین خود به خویش تسلی دهند که البته بعید است این دشمنان قسم خورده ایران و انقلاب اسلامی تا ایران و انقلاب اسلامی است آرامش فکری و روحی – روانی داشته باشند و از اعمال ننگین شررورانه و خبیثانه خود دست کشیده و دست بردارند.

حضورپرشور و با شکوه سراسری مردم در اجتماع بزرگ امت رسول ا...(ص)، نسخه فتنه گران،  اغتشاش گران، براندازان و حامیان داخلی و بین المللی جان و دل سپرده به غرب را یکجا با هم پیچید و فاتحه این فضاحت را برایشان خواندند تا بدانند ایران و ایرانی به امثال آنان نه میدان داده و نه باج  می دهند و نه تسیلم شانتاژ رسانه ای آنان می شوند و نه به توصیه های پیاده نظام سراسر فریب خورده آنان از میان سلبریتی های خائن و قلم به مزدان وطن فروش آنان اعتنایی خواهند داشت.

مردم در این اجتماع عظیم وحدت بخش دشمن کش دشمن شکن، از مسئولان دستگاه قضا خواستار  برخورد قاطع با آشوبگران، اغتشاش گران، فتنه جویان، پشتیبانان و حامیان آنان و معارضان امنیت و آرامش کشور و مردم شدند و انتظار دارند به این امر هرچه سریع تر رسیدگی و قانون در مورد این جرثومه های فساد و فتنه که از اخلالگران نظام و امنیت عمومی بشمار می آیند اجرا گردد.  

14- جبهه استکبارکوشید تا با یارگیری از میان برخی قلم به مزدها و سلبریتی ها شکم سیر پاچه ور مالیده  خود شیفته وطن فروش که بعضا به دامان فرهنگ غرب افتاده اند و آلوده مظاهرغربی و سبک زندگی اشرافی و تجملاتی شده اند در جهت اهداف تخریب گرایانه سیاسی و فرهنگی غرب گام بردارند و کشور خود را برای خوش رقصی و به ثمن بخس در اختیار استکبار و مزدوران استکبار قراردهند. این جماعت  ابن الوقت تا زمانی برای استکبار و دشمن با ارزشند که در خدمت اهداف آنان باشند و به محض پایان تاریخ مصرفشان به عمر و حیات نوکریشان خاتمه خواهند داد. تاریخ بسیار از این نوکران به خود دیده که عاقبت بخیر نشده و چون تفاله ای با آنان برخورد گشته است و بی سر و صدا به حیاتشان خاتمه بخشیده اند. صریح بگویم کدام وطن فروش خائنی را در تاریخ سراغ دارید که عاقبت بخیر شده باشد و به عمر طبیعی حیات مادیش بسر آمده باشد. خائنان به وطن دیر یا زود کشته خواهند شد و این سرنوشت خائنان است و از آن گریزی نیست.

15- مردم از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی و صدا وسیمای نظام جمهوری اسلامی انتظاردارند با سلبریتی های نان به نرخ روز که همه شهرت و محبوبیتشان را از ایشان کسب کرده و بدست آورده اند و اکنون همصدا با دشمنان مردم شده اند و بر اعتقادات آنان می تازند و به سخره می گیرند، برخورد نمایند و از محافظه کاری و دریافت خدمات ایشان -که باز مسبب و اسباب آن این دو مرکز فرهنگی هستند- دست کشیده و در تبعت از خواست مردم با ایشان برخورد نمایند چرا که پشتیبانی آنان از برنامه های تخریب گرایانه دشمن، کشور و مردم را با خسارت های مادی و معنوی فراوان مواجه نمود و باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند و پاسخگوی اعمال شنیع خود باشند و باید اعتراف کرد متاسفانه در دستگاه های فرهنگی و تجاری و اقتصادی ما به قدری اهمال و ولنگاری صورت گرفته است که نتیجه آن می شود رجز خواندن افراد روان پریشی چون مهران مدیری ها، کتایون ریاحی ها، علی کریمی ها، عادل فردوسی پورها، فرخ نژادها، افسانه بایگان ها، کرمی ها، ارجمندها و سایرینی که بوی کباب شنیده اند اما از بد حادثه کباب خر نصیبشان گردیده است را باید این ملت تحمل کند و هزینه اش را همین ملت بیچاره دهد. آقای جبلی و آقای اسماعیلی لطفا انقلابی عمل کنید، نگران نباشید یک ملت پشت شما ایستاده است و از برنامه ها و اقدامات شما حمایت خواهد کرد، بنابراین دیگر مسامحه بس است. کمی هم به فکر اعتقادات مردم باشید و صحنه فرهنگی کشور را برای درآمد میلیاردی در اختیار طمعان خائن وطن فروش ضد مردمی قرار ندهید. والله مسئولید. از جوانان با استعداد معنوی که فراوان در میدان هستند استفاده کنید. به چهره های وطن فروش نق زن برنامه سازی ندهید تا هزینه ساز و وبال گردن مردم و کشور نشوند. قدری به خودآیید و مرزکاری و فکری خود رابا سلبریتی های خائن تحت سلطه فرهنگ استکباری غرب مشخص و جدا سازید.  

فکر کنم به همین میزان بسنده شود مقصود ادا شده باشد. و مابقی را خوانندگان محترم از کتاب خوانده و برداشت نمایند.

 

دکتر اسدالله افشار - کتاب پاییز تلخ 1401

 

- جناب دکتر افشار با توجه به مشغله پژوهشی حضرت عالی؛ شما زحمت کشیده بطور مبسوط آن چه لازم بود در خصوص این دواثر بیان فرمودید اگر مطلب دیگری لازم است در پایان این مصاحبه و گفت و گوی صمیمانه  بیان شود مطرح کنید؟  

من نیز صمیمانه از شما که حوصله بخرج دادید و شرایط این گفت و گو را فراهم آوردید سپاسگذارم. بله در پایان این مصاحبه چند نکته را در زیر یادآور می شوم:

نکته اول / در این خصوص فراوان می توان نوشت و فراوان می توان ایده داد و ایده واقعی مردم هستند که با حضور بهنگام خود در صحنه و با خلق حماسه پرشوری در اجتماع عظیم امت رسول ا...(ص)، حرف اول و آخر را زده و خواهان هشیاری و بیداری مسئولان نظامی، انتظامی، امنیتی،  سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در برخورد و مواجهه با فتنهِ فتنه گرانِ آشوب طلبِ اغتشاش گرِ بحران ساز شده اند؛ حال که مردم به صحنه آمدند و وحدت بخش و امنیت آفرین، ایفای نقش نمودند اکنون روا است مسئولان سه قوه در لبیک گویی به این حضور ارزشمند تاریخی، با خاطئیان و خائنان و حامیان آن حوادث تلخ گزنده که امنیتی بوده و با روح و روان مردم بازی کرده اند؛ قاطعانه و ریشه ای برخورد قانونی نمایند تا برای دشمنان و مزدوران داخلی و خارجی درس عبرتی باشد که آزموده را برای چند صدمین بار مورد آزمایش قرار ندهند.

نکته دوم/  بیانات حکمیانه رهبر آگاه، فرهیخته، دلسوز و با بصیرت عزیزمان در تحلیل حوادث گستاخانه برنامه ریزی شده در غائله فوت مرحومه مهسا امینی در روز دوشنبه 11 مهرماه سال 1401؛ «پشت صحنه» آشوب‌ها و اغتشاشات پاییز1401 را افشا، برملا و رسوا ساخت و نقشه شوم و خائنانه دشمنان انقلاب اسلامی را که با دست توطئه آفرین استکبار غرب و متحدان اروپایی، عبری، عربی و ستون پنجم آنان در داخل و وطن فروشان ضد انقلاب جیره خوار استکبار در خارج از ایران را که با هزینه گزاف طراحی و شکل گرفته بود، نقش برآب نمودند و تمامی معادلات و محاسبات جبهه‌ای این توطئه کمرشکن را که در قالب «جنگ ترکیبی» به میدان آمده بودند، با شکست فضاحت باری مواجه ساختند تا باردیگردشمنان این کشورمقتدر و با اقتدار دست خالی از این میدان کارزار، عرصه را با ناامیدی رها و ترک نمایند.

نکته سوم/ ممکن است این نامردان روزگار با مستمسک قرار دادن بهانه ای دیگرچون دیگربهانه های واهی دروغین و پوچ انگارگذشته با حربه ای دیگر باز گردند و شرارت های جدیدی را برای چند صدمین بارآغازگر باشند و کشور و انقلاب را از آرامش و امنیت دور سازند اما پاسخ ما چون گذشته به آنان دندان شکن خواهد بود و به طور قطع دشمنان این سرزمین می دانند تا این رهبرحکیم و خبیر با این ملت بیدار و هوشیار در صحنه هستند باز شکست خورده و دست از پا دارازتر به لانه های شوم فتنه انگیز خود باز خواهند گشت و خواب آشفته آنان در خصوص ایران هیچ گاه تعبیر نخواهد شد و این سرزمین و این مردم تا زنده هستند از آزادی، استقلال، امنیت، آرامش، آیین و مسلک و شرع مبین اسلام  و تمامیت ارضی خود، بدون کمترین تردید دفاع، پاسداری و حراست خواهد نمود و در این مسیر به هیچ توطئه گرداخلی و خارجی باج نخواهد داد و تسلیم نخواهد شد.

نکته چهارم/ دولت و مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه باید با آسیب شناسی جدی تمام روزنه ها و راه هایی که به سوءاستفاده دشمنان منجر و منتهی می گردد شناسایی و در خدمت رسانی شایسته به مردم در ابعاد اقتصاد، رفاهی، بهداشتی- درمانی، آموزشی، فرهنگی، اجتماعی و... کوتاهی ننمایند و مردم و جامعه را از شر تبعیض، تورم، گرانی، بیکاری، اختلاس ها و هزاران موارد ناشایست موجود که باعث دلسردی و بی انگیزگی آنان در دفاع از حریم کشور و دین می شود، صادقانه مطلع نمایند و  در برخورد شفاف عمل نمایند و اوضاع را به نفع مردم تغییر دهند. اگر مردم همه آن چه که بیان شد درک کنند و لمس نمایند و آثار آن را در زندگی خود احساس کنند، هیچ بر نامه و سناریویی از سوی دشمنان به این کشور و به این دین کارگر نخواهد افتاد. بخشی از حوادث و توطئه دشمنان به واسطه ناکارآمدی دولت های برسرکارآمده از بعد از انقلاب می باشد و این معضل تا به امروز متاسفانه حل نشده و باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

نکته پنجم / صریح و صادقانه و بدون لکنت می گویم برای حفظ کشور و حفظ دین و امنیت و آرامش جامعه و خنثی نمودن توطئه های رنگارنگ دشمنان قسم خورده انقلاب باید مردم را راضی نگهداشت و برای آسایش و رفاه اقتصادی و عدالت اجتماعی و حیات مادی و معنوی آنان ارزش قائل شد و حرمت آنان را پاس داشت و این حرمت از راه شعار و حرف تحقق  نمی یابد بلکه دولت نظام اسلامی باید در عمل این احترام و حرمت را نشان دهد و این میسر نمی شود مگر از راه تأمین رفاه اقتصادی آنان. معاش مهم است. مورد تأکید دین است و باید دولت سیزدهم به آن اهتمام جدی نشان دهد و برای تحقق آن نیز از هیچ اقدام شایسته ای نیز نباید دریغ نماید.

 

دکتر اسدالله افشار

 

اگرخواهان آرامش کشور و امنیت مردم و حفظ جایگاه دین و قطع دست دشمنان از این آب و خاک هستیم باید به اوضاع نابسامان اقتصادی و رفاهی مردم و کشور سر وسامان دهیم و این پاشنه آشیل را ساقط و نسخه‌اش را با اقتدارپیچیده و از رده خارج سازیم. قطعا تحقق این امر علاج عمده مشکلات کشور و مردم است و این مهم اگر حل شود آینده روشن است و برخورد با حوادث مخرب و ویرانگر دشمن دیگر در حکم آتش زیر خاکستر نخواهد توانست مطرح باشد و ایجاد دغدنه و نگرانی نماید.

امیدواریم دولت بی هیچ فوت و وقت شتاب در تحقق آن چه بیان شد داشته باشد و به یاری مردم عزیز ایران بشتابد و سایه شوم فقر، فساد، تبعیض، بیکاری، تورم، گرانی مسکن و سایر ناکارآمدی های دیگر موجود در حوزه های  اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و رفاهی و بهداشتی و درمانی را با تحقق عدالت اجتماعی از سر این مردم با وفا و باصفا و بامرام بردارد. به خدا این مردم شایسته بهترین خدمات هستند. این خدمات از ایشان دریغ نشود.

 

- جناب دکتر افشار ممنون محبت شما بخاطر این مصاحبه ارزشمند هستیم و امیدواریم همیشه قلمتان پرتوان و در دفاع از منافع ملی و حقوق شهروندی چون ادوار گذشته تلالو نماید. برایتان توفیق و سلامتی از درگاه خداوند سبحان مسألت می نماییم.

من هم متقابلا از فرصتی که برای بنده فراهم آوردید تا نشستی صمیمانه در باره جدیدترین کتابم داشته باشیم و آن را به مردم عزیزمان معرفی نمایید کمال قدردانی و نهایت سپاسگذاری را دارم. شما هم موفق و در صحت و عافیت باشید.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/94404کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکورفروشگاه طبیب