درحال بارگذاری

گروه: سیاست/ایران شناسه: ۷۵۱۵۱۱۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸ : ۲۲ دیدگاه: ۰

جلوی ولنگاری در کشف حجاب را بگیرید

جلوی ولنگاری در کشف حجاب را بگیرید واقعیت این است که مردم ایران مردمی مسلمان و متدین و انقلابی هستند. این مردم یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های جهان اسلام و مکتب تشیع به شمار می‌روند. بر همین اساس غرب همواره کوشیده فرهنگ ایرانی اسلامی مردم را تبدیل به فرهنگی غربی و سکولار کند.

پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، واقعیت این است که مردم ایران مردمی مسلمان و متدین و انقلابی هستند. این مردم یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های جهان اسلام و مکتب تشیع به شمار می‌روند. بر همین اساس غرب همواره کوشیده فرهنگ ایرانی اسلامی مردم را تبدیل به فرهنگی غربی و سکولار کند.
اقدام رضاخان در کشف حجاب، ممنوعیت عزاداری برای امام حسین علیه‌السلام و ممنوعیت پوشیدن لباس روحانیت، ایجاد محدودیت در انجام برنامه‌ها و مراسم دینی بخشی از اقدامات او برای اسلام‌زدایی در ایران بود. به دنبال آن پسرش نیز با استفاده از تمامی ابزارهای ضدفرهنگی از جمله ترویج فساد و فحشا و برهنگی به جنگ با اسلام رفت. محصول این اقدامات، مقاومت هر چه بیشتر مردم در برابر رژیم پهلوی و رویکرد انقلابی آن‌ها به اسلام بود که نقطه اوجش را در ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ با نابودی نظام منحط شاهنشاهی شاهد بودیم. سیاست ولنگاری اخلاقی و بی‌مبالاتی و عریانی و بی‌حجابی از سوی غرب همواره به عنوان یک سیاست راهبردی برای به بند کشاندن ملت‌ها در دستور کارشان بوده است. در مورد ایران اسلامی نیز این سیاست با همه ظرفیت‌ها اعمال می‌شود. متأسفانه باید گفت در این سیاست تا حدی موفق بوده‌اند. در این موفقیت علاوه بر نقش مهم غرب، مسئولان کشور نیز در همه برهه‌ها نقش داشته‌اند. عده‌ای با همراهی و مشارکت با غرب و عده‌ای نیز با کوتاهی و غفلت از انسان‌سازی و توجه به عمارت‌سازی.
آنچه امروز در شهرها به خصوص مراکز استان‌ها شاهد هستیم یک تراژدی در ولنگاری و بی‌بندوباری در حوزه پوشش است. به جد اعتقاد دارم که اکثریت خانم‌ها حجاب را یا حداقل یا حداکثر رعایت می‌کنند ولی مانور ولنگاری در بی‌حجابی آن قدر زیاد است که مردم به ستوه آمده‌اند.
این وضعیتی که امروز شاهدش هستیم چندین عوارض دارد از جمله:
۱. زیرپا گذاشتن ارزش‌های اسلامی به طور رسمی و علنی بزرگ‌ترین لطمه به دین است آن هم در کشوری که نام جمهوری اسلامی را بر خود نهاده است.
۲‌. حجاب علاوه بر آنکه اصلی دینی است و منکر آن کافر محسوب می‌شود یک قانون است. زیرپا گذاشتن این قانون؛ یعنی بی‌اعتبار کردن قانون در سایر حوزه‌ها. وقتی حرمت قانون به طور علنی شکسته شد نباید انتظار داشت که قانونمندی در بین مردم معتبر شمرده شود.
۳. این بی‌حجابی که در برهنه کردن مو جلوه‌گر شده اگر ادامه پیدا کند به سایر برهنگی‌ها همانند آنچه در غرب است گسترش پیدا خواهد کرد. در این زمینه شکی نباید داشت.
۴. بی‌حجابی و برهنگی حرکت در راستای نقشه دشمن برای استحاله انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است. هر چه در این زمینه مماشات شود دشمن در اجرای نقشه اش موفقیت بیش‌تری خواهد داشت.
۵. ادامه این بی‌حجابی موجب تشویق دیگرانی خواهد شد که زمینه چنین ولنگاری‌هایی در آن‌ها وجود دارد‌؛ ولی هنوز کشف حجاب نکرده اند. به عبارتی هر چه این فاجعه ادامه پیدا کند هزینه مبارزه با آن برای نظام سنگین‌تر خواهد بود.
۶. ادامه این رفتار ضدفرهنگی زمینه تشویق دیگران برای انجام سایر بزه‌ها در ملأعام خواهد شد. همان طور که در برخی شهرها شاهد آن هستیم.
۷. حجاب خط قرمز نظام جمهوری اسلامی است. اگر این خط قرمز و سد محکم شکسته شد خطرات جدی کیان نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند.
۸‌. ادامه چنین رفتاری نظام را به سوی سکولار شدن و تهی شدن دین از مغز و محتوا به پیش خواهد برد‌.
۹. ادامه بی‌حجابی موجب ناامیدی خانواده‌های متدین نسبت به حفظ ارزش‌ها خواهد شد.
بنابراین هیچ توجیهی نمی‌تواند مانع اقدامات اساسی و منطقی در حل مشکل کشف حجاب شود.
راه حل‌ها را در این زمينه به یادداشت دیگر موکول می‌کنم.

دکتر نصرالله شفیعی

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/75151کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور