درحال بارگذاری

گروه: فرهنگ / حوزه قرآن و فعالیت های دینی/ایران شناسه: ۷۴۴۶۵۲۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۴۳ : ۱۸ دیدگاه: ۰

وزیر ارشاد:

قرآن در صدر برنامه‌های فرهنگی و هنری دولت سیزدهم قرار دارد

قرآن در صدر برنامه‌های فرهنگی و هنری دولت سیزدهم قرار دارد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: قرآن در صدر برنامه های فرهنگی و هنری دولت سیزدهم قرار گرفته و در رأس همه برنامه ها به آن توجه می شود.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو» به نقل از مهر، سیدمحمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین افتتاحیه سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم که در سالن اجلاس سران برگزار شد اظهار داشت: عید مبعث از جهات مختلف بخصوص برای دوره حاضر تداعی کننده معانی متعددی است. اگر بعثت را برانگیخته شدن انسان کامل برای برقراری عدل، قسط و عقلانیت در کره زمین بدانیم ما این افتخار را داشتیم با پیروزی انقلاب اسلامی جنس جدیدی از بعثت نبوی را تجربه کنیم.

وی افزود: اگر پیامبر نور و عظیم الشأن ما در دوره سیاهی و ظلمت پیام نور و وحدت را آورد بعد از ۱۴ قرن انقلاب اسلامی بعثتی دوباره برای رهایی بشر از ظلمت و طواغیت زمان بود.

اسماعیلی اضافه کرد: پیام بعثت، پیامی همیشگی است و امام راحل با اقتدار به جد بزرگ خویش این نهضت بزرگ و این بعثت جدید را در عصر معاصر پایه گذاری کردند و خودشان را مخاطب این دعوت به امر الهی یافتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امام راحل در ۱۵ اردیبهشت ۱۳۲۳ در مکتوبه ای که در کتابخانه یزد وجود دارد در تحلیل اوضاع زمان خویش نامه تاریخی خود را با این آیه آغاز کردند و برای همین می‌توان گفت نهضت امام از جنس بعثت بود نه از جنس سایر انقلاب‌هایی که در جهان رخ می‌دهد.
وی گفت: انقلاب اسلامی آمده تا با پیام قرآن، انسان را از بند و بندگی طواغیت نجات دهد. ما در ایام بهمن ماه هستیم و تقارن این ماه با بعثت بزرگ پیامبر اکرم (ص) معنادار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با قرآن و پیام قرآنی با مردم جهان سخن می‌گوید تصریح کرد: برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم نشان می‌دهد این انقلاب از ابتدا با چه ماهیتی آغاز شده است و با چه ماهیتی تداوم پیدا می‌کند.

اسماعیلی گفت: رهبر معظم انقلاب در مقاطع مختلف بر این ضرورت تاکید داشته‌اند و فرمودند انقلاب اسلامی، انقلابی با پیام‌های قرآنی است و باید با زنده نگاه داشتن قرآن در زندگی روزمره به تداوم برسد.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان اوقاف خود را مخاطب مطالبات رهبر معظم انقلاب می‌داند. جهاد بزرگ برای برآوردن مطالبات رهبری در دولت مردمی به راه افتاده است. امروز در کنار این مسابقات قرآن در بخش‌های مختلف کاروان‌های قرآنی جهاد گونه روستا به روستا و شهر به شهر برای آموزش و تربیت مربیان قرآنی در حال حرکت هستند.

اسماعیلی در پایان خاطرنشان کرد: قرآن در صدر برنامه‌های فرهنگی و هنری دولت سیزدهم قرار دارد. تلاش کردیم قرآن را محور همه برنامه ریزی های خود قرار دهیم. قرآن را در عرض سایر برنامه‌ها نمی‌دانیم و در رأس همه برنامه‌ها می‌بینیم.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/74465کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور