درحال بارگذاری

گروه: سیاست / حوزه امنیتی و دفاعی/ایران شناسه: ۷۴۳۶۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۳۸ : ۱۴ بازدید: ۱۹۷دیدگاه: ۰

فرمانده کل سپاه در مراسم یادواره شهدا در سالن آزادی سنندج:

عزم نظام برای حل مسائل جدی است

عزم نظام برای حل مسائل جدی است فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مردم کردستان مردمانی هستند که هرگز به دشمنان اسلام و ایران روی خوش نشان نداده و اجازه قدم گذاشتن دشمنان بر خاک این سرزمین را نمی‌دهند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو» به نقل از ایرنا، سردار سرلشکر حسین سلامی عصر یکشنبه در یادواره شهدای شهرستان سنندج که با محوریت شهیدان شکیبا سلیمی و مسعود غمیان در سالن آزادی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: مردم کردستان همچنانکه در گذشته اجازه قدم‌گذاشتن دشمنان بر خاک کشورمان نداده‌اند، اکنون نیز در برابر دشمن با قدرت ایستاده‌اند.

وی اضافه کرد: خداوند را شاکرم که توفیقی به من دست داد تا در لاله‌زار کردستان در جمع مردم شرافتمند، نجیب، بصیر، فداکار و وفادار این دیار زیبا که نگین درخشان کشور عزیزمان ایران است، شرف حضور پیدا کنم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: اینجا گرد هم جمع شده‌ایم تا از رشادت‌ها و دلاوری‌های ۲ شهید بزرگوار سرزمین والامقام کردستان تجلیل کنیم، آنان که بزرگ هستند و با بزرگداشت خاطراتشان آنان را در اعماق قلبمان جاودانه می‌کنیم.

سردار سلامی با بیان اینکه بنده و همه پاسداران برای مردم کردستان ارزشی خاص قائل هستیم، ادامه داد: مردمان صاحب فرهنگ بزرگ در این سرزمین انسان‌های برجسته‌ای هستند که فرازهایی از تاریخ کشور و اسلام را در این دوران ۴۳ ساله ظهور اسلام درنوردیدند.

وی تاکید کرد: مردم کردستان در مقابل دشمنان بزرگی سینه سپر کردند و شاهد این ادعا شهادت پنج هزار و ۴۰۰ جوان برومند سرزمین زیبا و دل‌انگیز این استان و چشمه‌سار خون پاک شهیدان است که در تاریخ جاودانه می‌ماند.

فرمانده کل سپاه یادآور شد: مردم کردستان را با پاسداری از شکوه استقلال، با حمیت و غیرت و با روح جوانمردی و شجاعت و دلاوری در میدان‌های سخت می‌شناسیم که هیچ بیگانه‌ای نتوانسته است قامت این مردم را خمیده کند، بنابراین مردم این سرزمین برای ما مقدس هستند.

سردار سلامی با بیان اینکه ده‌ها سال است چشمه‌سارهای خون‌رنگ شهادت در سرزمین کردستان جاری است، افزود: شهادت اوج فداکاری یک ملت و قوم و نشانه آگاهی مخلصانه و ایمان آگاهانه به ارزش‌های پاک و مقدسی است که از جان خود برای حفظ جان مردم و فرزندان گذشتند.

وی با بیان اینکه اگر خون شهیدانی چون شهیدان شکیبا سلیمی و مسعود غمیان نبود چه سرنوشتی در انتظار مردم کردستان و ملت ایران بود، تاکید کرد: شهیدان سوداگرانی زیرک و با هوش‌ هستند و می‌دانند که با خداوند معامله می‌کنند، اگرچه ظاهرا عمر خود را در این دنیا کوتاه می‌کنند اما یک ملت را جاودانه می‌کنند.

فرمانده کل سپاه افزود: اینکه می‌گویم مردم کردستان فهیم و بصیر هستند، دشمن و دوست را خوب می‌شناسند و می‌دانند که نباید ذهن و قلب هیچ مسلمان ایرانی بازتاب و انعکاس و پژواک صدای بیگانه باشد و برای همین کردستان مدفن آرزوهای دشمنان و قبرستان سیاست‌های دشمنان ماست.

سرلشکر سلامی اضافه کرد: این سرزمین امروز امن و ایمن و در حال رشد است و می‌درخشد و باشکوه است، هم جمال مردمانش هم جلال سرزمینش باشکوه است و باشکوه از آن یاد می‌شود و این ثمره شهادت فرزندان این امت است.

وی یادآور شد: امنیت پایدار موجود در کشور و کردستان، ثمره شهادت پیشمرگان مسلمان کرد و نتیجه استواری و صلابت سینه‌های ستبر مردمان این سرزمین و ثمره نجابت، دانایی، شکیبایی و بینایی مردمان این دیار است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد از هر فرصتی برای ضربه زدن استفاده کند، اضافه کرد: وقتی خشکسالی و کم آبی دامنگیر مردم خوزستان شد، همه دشمنان هم قسم شدند تا علاوه بر خشکسالی و کم‌آبی که فضل الهی با مجاهدت همه مردم و مسئولان در حال رفع شدن است و حتی بخشی از آن رفع شده است، مردم را به خیابان‌ها بکشانند و محیط زندگی آنان را ناامن کنند.

سرلشکر سلامی افزود: ولی مردم خوزستان هم بسیار فهیم و بصیر و دقیق عمل کردند و به سرعت صفوف خود را از عناصر متصل به دشمن جدا کردند و خوزستان آن امنیت و شادابی خود را بازیافت.

 

پاسداران پیشمرگان کرامت و امنیت ملت هستند

فرمانده کل سپاه در ادامه اظهار داشت:  اطمینان داریم ایران همانگونه که در تاریخ سرافراز بوده و صاحب تمدن‌های بزرگ بوده و اسلام را به زیبایی در متن خود پذیرفته است و امروز به برکت اسلام قامت برافراشته و گام‌های بلندی برای پیشرفت برداشته است، به برکت خون‌های پاک این شهیدان این راه را ادامه خواهد داد.

سردار سلامی افزود: ما به عنوان سپاه پاسداران با شما هستیم و قلب‌هایمان با هم است ما پیشمرگان شما برای کرامتتان، عزت‌تان، شرافتان و امنیتتان هستیم ما خادمان شما هستیم و چیزی جز رضایت خداوند برای خدمت به مردم آرزوی ما نیست.

وی اظهار داشت: ذبح و قربانی‌شدن ما به پای آرزوها، آرمان، امنیت و رفاه و پیشرفت شما ملت برای ما یک آرزو است، دنیای ما وقتی زیباست که آخرت ما از رضایت شما زیبا و از رضایت رهبرشما و رضایت خداوند بزرگ زیبا شود و ما فقط به این می‌اندیشیم.

سردار سلامی تاکید کرد: ما به عنوان سپاه در خدمتتان هستیم، فرزندان این ملت لباس جهاد را از تن در نمی‌آورند و به دوستان هم گفته‌ایم هرچه می‌توانند خدمت و کمک کنند تا مشکلات حل شود.

 

مشکلات موجود را با عزم قوی ملت و نظام حل خواهیم کرد

وی با بیان اینکه هر کشوری که نگاه کنید در جهان امروز دارای مشکل است، ادامه داد: شما به آمریکا هم نگاه کنید، فقر، بیکاری و درماندگی می‌بینید که نمونه‌هایی از آن را چند شب پیش در رسانه‌ها دیدید که چگونه مردم در نیویورک در خیابان‌ها می‌خوابند و در اوج بدبختی هستند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد: مشکلات موجود را با عزم قوی ملت و نظام حل خواهیم کرد، عزم نظام همانگونه که ۲ روز پیش در کلام رهبر فرزانه انقلاب شنیدید برای حل مشکلات جامعه جدی است.

سرلشکر سلامی یادآور شد: به امید خدا دولت جدید با اراده و نفس جدید مستقر خواهد شد و همه با هم کمک خواهیم کرد مشکلات جامعه کاهش یابد و برآنها غلبه کنیم.

 

آمریکا با فتنه جدید افغانستان را در آستانه یک جنگ داخلی قرار داد

فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت افغانستان و دخالت آمریکا در این کشور اشاره کرد و گفت: آمریکاییها در عراق این همه کشت و کشتار انجام دادند و این سرزمین را اشغال کردند و سرزمین‌های مقدس را زیر چکمه‌های خود گرفتند، آیا اشغالگری چیزی جز این بدبختی‌ها و تفرقه‌های خونین به دنبال داشت؟

سردار سلامی اضافه کرد: ارمغان آمریکا و رژیم دست‌نشانده آل سعود برای مردم فقیر اما مومن و مقاوم یمن که مسلمانانی مظلوم هستند و فقط می‌خواهند در سرزمین‌شان زندگی کنند، از بین بردن نعمت زندگی برای مردم این کشور بود و مردم عزیز ما در این دیار به این واقعیت‌های تلخ آگاه هستند.

وی افزود: بعد از 20 سال آمریکا دوباره با فتنه جدید افغانستان را در آستانه یک جنگ داخلی قرار داد، اگر به همه سرزمین‌های اسلامی نگاه کنید می‌بینید که شراره‌های آتش از سوی غرب و غرب‌گراها و مرتجعان بر سر مردم مسلمان می‌بارد.

استان کردستان پنج هزار و ۴۰۰ شهید، ۹ هزار و ۵۰۰ جانباز و ۸۴۰ آزاده سرافزار تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/7436کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور