درحال بارگذاری

گروه: هنر و رسانه / حوزه رادیو و تلویزیون/ایران شناسه: ۶۷۶۳۷۲۷ شهریور ۱۴۰۱ - ۵۴ : ۱۱ بازدید: ۲۴۶دیدگاه: ۰

به بهانه نمایش فیلم سینمایی «شکارچی شنبه» از شبکه یک سیما

گزارش آینده

گزارش آینده «شکارچی شنبه» همچنان یکی از بهترین فیلم های پرویز شیخ طادی است. این فیلم به شکلی ملموس و روشن و البته جذاب، روایتگر فرآیند « دژخیم سازی » در فرقه صهیونیسم است.

پايگاه خبري تحليلي «نيک رو»، به گمان نگارنده، «شکارچی شنبه» همچنان یکی از بهترین فیلم های پرویز شیخ طادی است. این فیلم به شکلی ملموس و روشن و البته جذاب، روایتگر فرآیند « دژخیم سازی » در فرقه صهیونیسم است. فرآیندی که  نه تنها سبب  پاگیری رژیم جعلی صهیونیستی شد که دلیل و ضامن بقای آن نیز به شمار می آید. چرا که اشغالگری و توسعه طلبی و زیاده خواهی ، بدون اتکا به کنش دژخیمانه میسر نیست.
در جامعه صهیونیستی، کوشش می شود؛ ذهن کودک - توامان و همزمان - در بطن خانواده و در میدان اجتماع، با باور «خود برتر بینی نژادی» و«حق استیلا بر جهان» و « حق دگر کشی و فزون خواهی»مواجه یابد. از این رو کودک صهیونیست، تبدیل به عنصری  می شود که در آینده اش، برای بدست آوردن منافع نامشروع فردی و فرقه ای،  هر شیوه ای را مجاز می پندارد و بر طمع ورزی خود، حد یقفی و برای ارتکاب جنایت، سطحی و مرزی قائل نیست. او چون رباتی تغییر ناپذیر و متصلب، در دست بازیگردانان سیاست پیشه قرار می گیرد و به هرکجا  و در برابر هر پدیده ای، اقدام دژخیمانه  را پی می گیرد. چنین است که صهیونیسم، موجد تروریسم کور شد و مروج  و عامل بدان قرار گرفت. این همه آن چیزی است که  در آینه شکارچی شنبه منعکس می شود. این فیلم  کاملا تاکید می کند که «گذشته و حال وآینده» فرقه شیطانی صهیونیسم، مبتنی بر بدویتی است که در فکر و عمل رسوخ می کند، تنیده می شود و به عرصه ظهور می رسد.اما این بدویت هرقدرعریانتر بروز می یابد، ژست ایدئولوژیک بارزتری به نمایش گذاشته می شود .بدویت هر قدر بارزتر و نمایش آن پربسامدتر؛ یعنی دامنه طمع ورزی  و میل افزون طلبی وسعت بیشتری در بر دارد . وسعتی که نسل جدید دژخیمان را  بدون ذره ای قدرشناسی، به عبور از نسل محتاط یا کُند و جا مانده پیشین، ترغیب می سازد. نتیجه همین ترغیب – در فیلم - قتل پیرمرد بدست نوه ای است که تحت تعلیم خود پیرمرد قرار داشت. در واقع؛ بعد از وقوع قتل، مخاطب، یک کودک قاتل یا صرفا  نماد نسل آینده را نمی بیند. مخاطب جامعه ای در افق آینده را به نظاره ایستاده است که از به اصطلاح جامعه صهیونیستی فعلی، خشن تر و برای تحصیل مال نامشروع، مصمم تر و سراسیمه است.
باید دانست که فرآیند « دژخیم سازی » تنها منحصر به فرقه صهیونیسم  و صهیونیست ها نیست. فرق استعمارساخته بهائیت و وهابیت به چنین امری اهتمام جدی و عمیق دارند. سینمای ایران باید راوی آن اهتمام منحوس و خانه مان برانداز باشد. اما نیست. در مجموع ،کشف ابعاد ناگفته و بنیادین فرق نیازمند دغدغه مندی و مطالعه و تعهد است که در در کنار خلاقیت، می تواند سینمایی هدفمند و استراتژیک را به سهم خود شکل دهد.

پژمان کریمی

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/67637کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور