درحال بارگذاری

گروه: اقتصادی/اردبيل/ایران شناسه: ۶۲۶۱۲۱۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴ : ۱۶ دیدگاه: ۰

وزیر اقتصاد و دارایی:

پروژه‌های پیشران از منابع عمومی برخوردار می‌شوند

پروژه‌های پیشران از منابع عمومی برخوردار می‌شوند وزیر اقتصاد و دارایی گفت: پروژه‌های پیشران و عمرانی نیمه‌تمام اولویت‌دار در استان‌ها از منابع عمومی برخوردار می‌شوند.

به گزارش پايگاه خبري تحليلي «نيک رو» به نقل از مهر، سید احسان خاندوزی عصر پنجشنبه در سفر به اردبیل و در جلسه شورای هماهنگی مدیران استانی ادارات تابع وزارت امور اقتصاد و دارایی در اردبیل اظهار کرد: نوع نگاه و رویکردی که مورد تأیید وزارت در استان‌هاست، استفاده از منابع ملی و حمایت از مناطق محروم است.

وی تصریح: نتیجه این سیاست‌گذاری‌ها توجه به شاخص توسعه‌یافتگی و ترمیم عقب‌ماندگی‌هاست که با جذب منابع بانکی در استان‌ها، این فاصله باید به حداقل برسد.

وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه دولت و حاکمیت نسبت به عقب‌ماندگی در استان‌ها بی‌تفاوت نیستند، گفت: در برخورداری از تسهیلات و اعتبارات باید مناطق محروم مد نظر قرار گیرد و استان اردبیل که تنها ۶ دهم درصد از جذب منابع بانکی کشور را در اختیار دارد باید از این اولویت‌ها بهره‌مند شود.

خاندوزی سپرده‌گذاری و تسهیلات‌دهی در کشور را علاج و چاره‌اندیشی بسیاری از پروژه‌های اقتصادی در استان‌ها اعلام کرد و افزود: برخی از پروژه‌های اولویت‌دار در کشور وجود دارند که باید در اسرع وقت با هدف ایجاد اشتغال به ویژه در مناطق محروم به بهره‌برداری برسند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی و بودجه‌های کشور باید با نظر سیاست‌گذاران اقتصادی کشور اولویت‌بندی شده و در این بین پروژه‌های پیشران باید از منابع عمومی برخوردار شوند.

خاندوزی اولویت‌بندی و نیازسنجی در استان‌ها را با توجه به پروژه‌های زخمی و نیمه‌کاره مهم اعلام کرد و گفت: پروژه‌هایی که عامل اشتغال و ایجاد درآمد هستند، باید در رأس امور قرار گیرند و نباید اجازه داد پروژه‌های جدید بدون تعریف اعتبار در کشور افزوده شود.

وی طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها را در کشور یادآور شد و اضافه کرد: اگر بتوانیم به جامعه خود بلوغ و سواد اقتصادی را منتقل کرده و مردم را نسبت به مزایای این مردمی‌سازی آگاه کنیم، در آینده نزدیک اقتصاد پیشرو و موفقی را شاهد خواهیم بود.

خاندوزی استفاده از ظرفیت‌های درون استانی را با تمرکز در ایده‌ها، سرمایه‌ها و منابع داخلی مهم ارزیابی کرد و افزد: جا دارد هر ۲ شرکت کشت و صنعت مغان و پارس با ایجاد توسعه کشاورزی مدرن و دانش‌بنیان پای کار آمده و زنجیره‌ای از الگوهای مناسب و بهره‌وری کشت را در کشور و منطقه ایجاد کنند.

وزیر اقتصاد و دارایی بیان کرد: در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی شرکت‌های فعال و دارای ظرفیت با در نظر گرفتن جنبه‌های دانش‌بنیان آن تقویت می‌شوند و در استان‌ها نیز مبنای کار بر همین روال خواهد بود.

در این جلسه سید احسان خاندوزی نسبت به تهیه دستگاه اکس. ری کامیونی برای گمرک شهرستان بیله‌سوار دستور لازم را صادر کرد.

اشتراک گذاری:
 • لینک کوتاه: https://www.nikru.ir/p/62612کپی شد

 • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زیان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پربازدیدترین ها
  • شبکه های اجتماعی
  • بازار
  • آخرین اخبار
  سایت تجاریایران تک دکور